Eskelisen reiteillä matkustaminen on mukavaa, täsmällistä ja ennen kaikkea turvallista. Ilmastoidut bussit, maksuton langaton verkkoyhteys ja sujuvat reitit takaavat leppoisan matkan. Nouse bussiin ja nauti maisemista!

Ivalon lentokenttäkyytien aikataulu

Ivalo-Saariselkä – Kiilopää lentokenttäkyytien aikataulu pdf-tiedostona 

 

                                                                                                                                              Lentokenttäaikataulu Elokuu 

 

Lentokenttäaikataulu tehdään joka kuukaudelle erikseen. 

JOKAISELTA SAAPUVALTA /LÄHTEVÄLLE REITTIVUOROLENNOLTA/LENNOLLE ON YHTEYS KIILOPÄÄLLE /KIILOPÄÄLTÄ

Paikkavarauksia ei tarvitse. Liput suoraan autosta käteisellä tai kortilla

 

Buy tickets
Suomireittien liput saat tästä

Elämysmatkat, lentokenttäkuljetukset ja Norjan kyydit voit ostaa suoraan Eskelisen Matkakaupasta.

Aikataulut

Pidätämme oikeudet aikataulujen ja hinnanmuutoksiin. Huom! Ajat ovat paikallista aikaa.

Tromssa - Rovaniemi

1.12. - 31.3.

* = Local finnish time ** = Switch to Eskelisen Lapin Linjat
Lähtöpäivät
Tromssa 07:00
Nordkjosbotn 08:00
Skibotn 09:00
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 10:50*
Karesuvanto 12:40*
Palojoensuu 13:10* **
Muonio, SEO 14:05*
Levi / Sirkka 15:05*
Kittilä lentoasema 15:30*
Rovaniemi 17:30*

Rovaniemi - Tromssa

1.12. - 31.3.

* = Local finnish time ** = Switch to Bussring
Lähtöpäivät
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 *
Kittilä linja-autoasema 13:40 *
Levi / Sirkka 14:00*
Muonio, SEO 15:05*
Palojoensuu 15:50* **
Karesuvanto 16:45*
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 18:10*
Skibotn 17:50
Nordkjosbotn 18:25
Tromssa 19:30

Luulaja - Rovaniemi

1.12. - 15.3.

* = Ruotsin aika 1) = Ei reitillä: 25.12., 1.1.
Lähtöpäivät 1)
Luleå airport – Kallax 11:10*
Luleå railway station 11:30*
Kalix bus station 12:30*
Haparanda linja-autoasema 14:10
Tornio linja-autoasema 14:20
Rovaniemi linja-autoasema 16:00
Hotel Santa Claus 16:05
Rovaniemi lentoasema 16:15
Napapiiri / Santa Claus Village 16:20

Kohteena Luulaja

1.12. - 15.3.

* = Ruotsin aika 1) = Ei reitillä: 25.12., 1.1.
Lähtöpäivät 1)
Napapiiri / Santa Claus Village 7:10
Hotel Santa Claus 7:20
Rovaniemi linja-autoasema 7:30
Tornio linja-autoasema 9:10
Haparanda linja-autoasema 9:20
Kalix bus station 9:00*
Luleå railway station 10:00*
Luleå airport – Kallax 10:20*

Kohteena Skibotn

1.6. - 21.9. and 7.6. - 13.9.

2) = Ei reitillä: 21.6. Reitillä: 20.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:20 11:20
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:35 13:35
Kittilä lentoasema 13:40 13:40
Levi, Levi hotel Spa, bus stop at Hissitie 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Skibotn, Kaia 17:40 17:40

Kohteena Nordkjosbotn

1.6. - 21.9. and 7.6. - 13.9.

2) = Ei reitillä: 21.6. Reitillä: 20.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:20 11:20
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:35 13:35
Kittilä lentoasema 13:40 13:40
Levi, Levi hotel Spa, bus stop at Hissitie 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Nordkjosbotn 18:25 18:25

Skibotn - Suomi

2.6. - 22.9. and 8.6. - 14.9.

Lähtöpäivät M-S L
Skibotn, Kaia 9:00 9:00
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 11:00 11:00
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 11:05 11:05
Karesuvanto 12:40 12:40
Muonio, SEO 13:50 13:50
Levi, Levi hotel Spa, bus stop at Hissitie 15:05 15:05
Kittilä lentoasema 15:15 15:15
Kittilä linja-autoasema 15:25 15:25
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:35 17:35
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Tromsø - Suomi

2.6. - 22.9. and 8.6. - 14.9.

Lähtöpäivät M-S L
Tromsø, Prostneset 7:25 7:25
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 11:00 11:00
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 11:05 11:05
Karesuvanto 12:40 12:40
Muonio, SEO 13:50 13:50
Levi, Levi hotel Spa, bus stop at Hissitie 15:05 15:05
Kittilä lentoasema 15:15 15:15
Kittilä linja-autoasema 15:30 15:30
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:35 17:35
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Tromsø

1.6. - 12.9.

Lähtöpäivät M-S
Oulu linja-autoasema 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:20
Rovaniemi linja-autoasema 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:35
Kittilä lentoasema 13:40
Levi, Levi hotel Spa, bus stop at Hissitie 14:00
Muonio, SEO 15:05
Karesuvanto 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10
Tromsø, Prostneset 19:25

Kohteena Karasjok

1.1. - 31.12. and 7.6. - 13.9.

2) = Ei reitillä: 21.6. Reitillä: 20.6.
Lähtöpäivät M - S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:20 11:20
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:45 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 17:00
Karigasniemi 18:20 18:20
Karasjok, Scandic Hotel 17:40 17:40

Karasjok - Suomi

1.1. - 14.12. and 8.6. - 14.9.

2) = Ei reitillä: 23.6. Reitillä: 22.6.
Lähtöpäivät M-S L2)
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu
Jyväskylä 02:15
Heinola 04:15
Lahti 05:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 06:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 06:15
Helsinki, Kamppi 06:45

Kohteena Honningsvåg

1.6. - 17.8. and 7.6. - 16.8.

2) = Ei reitillä: 21.6. Reitillä: 20.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:20 11:20
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 17:00 17:00
Karigasniemi 18:20 18:40
Honningsvåg, Scandic Hotel 21:35 21:35

Miksi Eskelinen

  • Hyvät yhteydet

    Me ajamme Lapin teitä miljoonien kilometrien kokemuksella. Ajoreittien suunnittelussa olemme huomioineet sujuvat yhteydet ja täsmälliset aikataulut. Sinun tarvitsee vain astua kyytiin ja nauttia maisemista!

  • Sähkö ja netti

    Maksuttoman WiFin ansiosta nautit bussimatkasta vaikkapa elokuvan parissa tai töitä tehden. Autoistamme löytyvät myös sähköpistokkeet, jotta laitteesi akku ei pääse loppumaan kesken matkan.

  • Pyörät ja lemmikit mukaan

    Eskelisen kyydissä matkustavat niin pyörät kuin lemmikitkin. Lemmikkieläimet matkustavat omistajansa sylissä tai jalkatiloissa. Asiakaspalvelumme auttaa sinua lemmikin kuljettamiseen liittyvissä kysymyksissä.

    Katso hinnasto
  • Ilmastoidut bussit

    Olipa helle tai paukkuva pakkanen, Eskelisen kyydissä et palele tai hikoile. Kaikki bussimme ovat lämpimiä ja hyvin ilmastoituja, jotta matkasi olisi juuri sopivanlämpöinen.

  • Turvallisuus

    Kokeneet kuljettajat ja luotettava turvavöin varustettu ajokalusto takaavat matkanteon turvallisuuden vaihtelevissa sääolosuhteissa kaikkina vuoden ja vuorokaudenaikoina.

  • Ystävällinen henkilökunta

    Meille viihtyvyytesi matkanteon aikana on sydämen asia. Osaava ja palvelualtis henkilökuntamme huolehtii, että pääset turvallisesti ja mukavasti perille.