Eskelisen reiteillä matkustaminen on mukavaa, täsmällistä ja ennen kaikkea turvallista. Ilmastoidut bussit, maksuton langaton verkkoyhteys ja sujuvat reitit takaavat leppoisan matkan. Nouse bussiin ja nauti maisemista!

Ivalon lentokenttäkyytien ja junabussi Kolari ras - Äkäslompolo - Ylläsjärvi - Levi- Kolari ras aikataulut

Ivalo-Saariselkä – Kiilopää lentokenttäkyytien aikataulu pdf-tiedostona

  Lentokenttäaikataulu Syyskuu päivitetty 2.9.2020

                                                                                                                                    Lentokenttäaikataulu Lokakuu 

Lentokenttäaikataulu tehdään joka kuukaudelle erikseen. 

JOKAISELTA SAAPUVALTA /LÄHTEVÄLLE REITTIVUOROLENNOLTA/LENNOLLE ON YHTEYS KIILOPÄÄLLE /KIILOPÄÄLTÄ

Paikkavarauksia ei tarvitse. Liput suoraan autosta käteisellä tai kortilla

_____________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                                              Kolari ras – Äkäslompolo – Ylläsjärvi – Levi – Kolari ras

Junabussi aikataulu 10.9. – 12.12.2020

Buy tickets
Suomireittien liput saat tästä

Elämysmatkat, lentokenttäkuljetukset ja Norjan kyydit voit ostaa suoraan Eskelisen Matkakaupasta.

Aikataulut

Pidätämme oikeudet aikataulujen ja hinnanmuutoksiin. Huom! Ajat ovat paikallista aikaa.

Luulaja - Rovaniemi

1.12. - 15.3.

* = Ruotsin aika 1) = Ei reitillä: 25.12., 1.1.
Lähtöpäivät 1)
Luleå airport – Kallax 11:10*
Luleå railway station 11:30*
Kalix bus station 12:30*
Haparanda linja-autoasema 14:10
Tornio linja-autoasema 14:20
Rovaniemi linja-autoasema 16:00
Hotel Santa Claus 16:05
Rovaniemi lentoasema 16:15
Napapiiri / Santa Claus Village 16:20

Kohteena Luulaja

1.12. - 15.3.

* = Ruotsin aika 1) = Ei reitillä: 25.12., 1.1.
Lähtöpäivät 1)
Napapiiri / Santa Claus Village 7:10
Hotel Santa Claus 7:20
Rovaniemi linja-autoasema 7:30
Tornio linja-autoasema 9:10
Haparanda linja-autoasema 9:20
Kalix bus station 9:00*
Luleå railway station 10:00*
Luleå airport – Kallax 10:20*

Karasjok - Finland

1.1. - 31.12.

1) = Ei reitillä: 25.12.
Lähtöpäivät M-S 1)
Karasjok, Scandic Hotel 9:15
Karigasniemi 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10
Ivalo 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42
Kakslauttanen 14:05
Sodankylä 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30
Oulu

To Karasjok

1.1. - 31.12.

1) = Ei reitillä: 25.12.
Lähtöpäivät M - S 1)
Oulu linja-autoasema 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:20
Rovaniemi linja-autoasema 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55
Sodankylä 13:45
Kakslauttanen 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:25
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:30
Ivalo 16:35
Inari, Hotelli Inari 17:10
Karigasniemi 18:25
Karasjok, Scandic Hotel 17:55

Miksi Eskelinen

  • Hyvät yhteydet

    Me ajamme Lapin teitä miljoonien kilometrien kokemuksella. Ajoreittien suunnittelussa olemme huomioineet sujuvat yhteydet ja täsmälliset aikataulut. Sinun tarvitsee vain astua kyytiin ja nauttia maisemista!

  • Sähkö ja netti

    Maksuttoman WiFin ansiosta nautit bussimatkasta vaikkapa elokuvan parissa tai töitä tehden. Autoistamme löytyvät myös sähköpistokkeet, jotta laitteesi akku ei pääse loppumaan kesken matkan.

  • Pyörät ja lemmikit mukaan

    Eskelisen kyydissä matkustavat niin pyörät kuin lemmikitkin. Lemmikkieläimet matkustavat omistajansa sylissä tai jalkatiloissa. Asiakaspalvelumme auttaa sinua lemmikin kuljettamiseen liittyvissä kysymyksissä.

    Katso hinnasto
  • Ilmastoidut bussit

    Olipa helle tai paukkuva pakkanen, Eskelisen kyydissä et palele tai hikoile. Kaikki bussimme ovat lämpimiä ja hyvin ilmastoituja, jotta matkasi olisi juuri sopivanlämpöinen.

  • Turvallisuus

    Kokeneet kuljettajat ja luotettava turvavöin varustettu ajokalusto takaavat matkanteon turvallisuuden vaihtelevissa sääolosuhteissa kaikkina vuoden ja vuorokaudenaikoina.

  • Ystävällinen henkilökunta

    Meille viihtyvyytesi matkanteon aikana on sydämen asia. Osaava ja palvelualtis henkilökuntamme huolehtii, että pääset turvallisesti ja mukavasti perille.