Eskelisen reiteillä matkustaminen on mukavaa, täsmällistä ja ennen kaikkea turvallista. Ilmastoidut bussit, maksuton langaton verkkoyhteys ja sujuvat reitit takaavat leppoisan matkan. Nouse bussiin ja nauti maisemista!

Buy tickets

Suomireittien liput saat matkahuollosta

Elämysmatkat, lentokenttäkuljetukset ja Norjan kyydit voit ostaa suoraan Eskelisen Matkakaupasta.

Aikataulut

Pidätämme oikeudet aikataulujen ja hinnanmuutoksiin. Huom! Ajat ovat paikallista aikaa

Kohteena Skibotn

1.6. - 16.9. and 2.6. - 17.9.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:40 13:40
Kittilä lentoasema 13:45 13:45
Levi, Levi hotel Spa 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Skibotn, Kaia 17:40 17:40

Kohteena Nordkjosbotn

1.6. - 16.9. and 2.6. - 16.9.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:40 13:40
Kittilä lentoasema 13:45 13:45
Levi, Levi hotel Spa 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Nordkjosbotn 18:30 18:30

Skibotn - Suomi

2.6. - 17.9. and 3.6. - 17.9.

Departure days M-S L
Skibotn, Kaia 9:10 9:10
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 10:55 10:55
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 11:15 11:15
Karesuvanto 12:40 12:40
Muonio, SEO 13:50 13:50
Levi, Levi hotel Spa 15:05 15:05
Kittilä lentoasema 15:15 15:15
Kittilä linja-autoasema 15:25 15:25
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:35 17:35
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Tromsø - Suomi

2.6. - 17.9. and 3.6. - 17.9.

Departure days M-S L
Tromsø, Prostneset 7:30 7:30
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 10:55 10:55
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 11:15 11:15
Karesuvanto 12:40 12:40
Muonio, SEO 13:50 13:50
Levi, Levi hotel Spa 15:05 15:05
Kittilä lentoasema 15:15 15:15
Kittilä linja-autoasema 15:25 15:25
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:35 17:35
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Tromsø

1.6. - 16.9. and 2.6. - 17.9.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:40 13:40
Kittilä lentoasema 13:45 13:45
Levi, Levi hotel Spa 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Tromsø, Prostneset 19:30 19:30

Kohteena Tana bru

16.8. - 14.6. and 15.6. - 15.8.

2) = Not on route: 23.6.
Departure days T, P, S M-P, S2)
Rovaniemi linja-autoasema 17:20 17:20
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Napapiiri, 4-tien pysäkki x x
Sodankylä 19:10 19:10
Kakslauttanen x x
Saariselkä, Hotel Tunturi 20:35 20:35
Saariselkä, Holiday Club pys. 20:37 20:37
Ivalo 21:15 21:15
Inari, Hotelli Inari 21:50 21:50
Utsjoki, Uulan Säästö 23:30 23:30
Tana bru, Elva Hotel 23:40 23:40

Tana bru - Suomi

17.8. - 15.6. and 16.6. - 16.8.

2) = Not on route: 24.6.
Departure days M, P, L M-L2)
Tana bru, Elva Hotel 3:20 3:20
Utsjoki, Uulan Säästö 5:15 5:15
Inari, Hotelli Inari 6:55 6:55
Ivalo 7:40 7:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 8:17 8:17
Saariselkä, Hotel Tunturi 8:15 8:15
Kakslauttanen 8:25 8:25
Sodankylä 9:50 9:50
Napapiiri, 4-tien pysäkki x x
Rovaniemi lentoasema 11:30 11:30
Rovaniemi rautatieasema 11:40 11:40
Rovaniemi linja-autoasema 11:50 11:50

Vadsø - Suomi

16.6. - 16.8.

1) = Not on route: 24.6.
Departure days M-L 1)
Vadsø, CircleK 2:20
Utsjoki, Uulan Säästö 5:15
Inari, Hotelli Inari 6:55
Ivalo 7:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 8:17
Saariselkä, Hotel Tunturi 8:15
Kakslauttanen 8:25
Sodankylä 9:50
Napapiiri, 4-tien pysäkki x
Rovaniemi lentoasema 11:30
Rovaniemi rautatieasema 11:40
Rovaniemi linja-autoasema 11:50

Kohteena Vadsø

15.6. - 15.8.

1) = Not on route: 23.6.
Departure days M-P, S 1)
Rovaniemi linja-autoasema 17:20
Rovaniemi rautatieasema 17:25
Napapiiri, 4-tien pysäkki x
Sodankylä 19:10
Kakslauttanen x
Saariselkä, Hotel Tunturi 20:35
Saariselkä, Holiday Club pys. 20:37
Ivalo 21:15
Inari, Hotelli Inari 21:50
Utsjoki, Uulan Säästö 23:30
Vadsø, CircleK 0:40

Kohteena Karasjok

1.1. - 31.12. and 2.6. - 17.9.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M - S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:45 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:20 18:20
Karasjok, Scandic Hotel 17:40 17:40

Karasjok - Suomi

1.1. - 31.12. and 2.6. - 17.9.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Karasjok, Scandic Hotel 9:15 9:15
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Lakselv - Suomi

2.6. - 20.8. and 3.6. - 20.8.

Departure days M-S L
Lakselv, Statoil 8:10 8:10
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Lakselv

1.6. - 19.8. and 2.6. - 19.8.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:40 18:40
Lakselv, Statoil 18:55 18:55

Olderfjord - Suomi

2.6. - 20.8. and 3.6. - 20.8.

Departure days M-S L
Olderfjord 06:30 06:30
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

kohteena Olderfjord

1.6. - 19.8. and 2.6. - 19.8.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:40 18:40
Olderfjord 19:45 19:45

Honningsvåg - Suomi

2.6. - 20.8. and 3.6. - 20.8.

Departure days M-S L
Honningsvåg, Scandic Hotel 5:10 5:10
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:30
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Honningsvåg

1.6. - 19.8. and 2.6. - 19.8.

2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:20 18:40
Honningsvåg, Scandic Hotel 21:35 21:35

Nordkapp - Suomi

2.6. - 20.8. and 3.6. - 20.8.

X = Pysähtyy tarvittaessa
Departure days M-S L
Nordkapp 01:00 01:00
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 02:15
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 06:45

Kohteena Nordkapp

1.6. - 19.8. and 2.6. - 19.8.

X = Pysähtyy tarvittaessa 2) = Not on route: 23.6. On route: 22.6.
Departure days M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Napapiiri, 4-tien pysäkki x x
Sodankylä 13:45 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:40 18:20
Nordkapp 22:15 22:15

Ivalon lentokenttäkyytien aikataulu

Ivalon lentokenttäkyytien aikataulu pdf-tiedostona. Katso aikataulu tästä

  • Eskelisen Lapin Linjat

    Reittiliikenne sekä tilausajot Oulusta Lappiin ja Pohjois-Norjaan

    Reittiverkostomme kattaa matkat Oulusta Lappiin ja Pohjois Norjaan – aina Jäämerelle asti. Tarjoamme sinulle sekä ryhmällesi mukavan matkan elämyksellisissä ja karun kauniissa pohjoisen maisemissa.

    Tilausajoissa palvelemme niin yksittäisissä kuljetustarpeissa kuin isoissa tapahtumissa. Ajokalustomme varustus soveltuu erinomaisesti myös pitkille matkoille ja kaikki bussimme ovat lämpimiä ja hyvin ilmastoituja. Valittavananne on 30 autoa.

    Katso aikataulut