Eskelisen reiteillä matkustaminen on mukavaa, täsmällistä ja ennen kaikkea turvallista. Ilmastoidut bussit, maksuton langaton verkkoyhteys ja sujuvat reitit takaavat leppoisan matkan. Nouse bussiin ja nauti maisemista!

Ivalon lentokenttäkyytien aikataulu

Ivalo-Saariselkä – Kiilopää lentokenttäkyytien aikataulu pdf-tiedostona.

Elokuu 2018 / August 2018

Syyskuu 2018 / September 2018

Buy tickets
Suomireittien liput saat tästä

Elämysmatkat, lentokenttäkuljetukset ja Norjan kyydit voit ostaa suoraan Eskelisen Matkakaupasta.

Aikataulut

Pidätämme oikeudet aikataulujen ja hinnanmuutoksiin. Huom! Ajat ovat paikallista aikaa.

Kohteena Skibotn

1.6. - 16.9. and 1.6. - 14.9.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:40 13:40
Kittilä lentoasema 13:45 13:45
Levi, Levi hotel Spa 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Skibotn, Kaia 17:40 17:40

Kohteena Nordkjosbotn

1.6. - 15.9. and 1.6. - 14.9.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:40 13:40
Kittilä lentoasema 13:45 13:45
Levi, Levi hotel Spa 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 18:10
Nordkjosbotn 18:30 18:30

Skibotn - Suomi

2.6. - 16.9. and 2.6. - 15.9.

Lähtöpäivät M-S L
Skibotn, Kaia 9:10 9:10
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 10:55 10:55
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 11:15 11:15
Karesuvanto 12:40 12:40
Muonio, SEO 13:50 13:50
Levi, Levi hotel Spa 15:05 15:05
Kittilä lentoasema 15:15 15:15
Kittilä linja-autoasema 15:25 15:25
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:35 17:35
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Tromsø - Suomi

2.6. - 16.9. and 2.6. - 15.9.

Lähtöpäivät M-S L
Tromsø, Prostneset 7:30 7:30
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 10:55 10:55
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 11:15 11:15
Karesuvanto 12:40 12:40
Muonio, SEO 13:50 13:50
Levi, Levi hotel Spa 15:05 15:05
Kittilä lentoasema 15:15 15:15
Kittilä linja-autoasema 15:25 15:25
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:35 17:35
Oulu linja-autoasema 8:20 21:10
Jyväskylä 2:15
Heinola 4:25
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Tromsø

1.6. - 16.9. and 1.6. - 14.9.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:40 11:40
Kittilä linja-autoasema 13:40 13:40
Kittilä lentoasema 13:45 13:45
Levi, Levi hotel Spa 14:00 14:00
Muonio, SEO 15:05 15:05
Karesuvanto 16:25 16:25
Kilpisjärvi, Hotelli Kilpis 17:40 17:40
Kilpisjärvi, retkeilykeskus 18:10 17:50
Tromsø, Prostneset 19:30 19:30

Kohteena Tana bru

16.8. - 14.6. and 15.6. - 15.8.

2) = Ei reitillä: 22.6.
Lähtöpäivät T, P, S M-P, S2)
Rovaniemi linja-autoasema 17:20 17:20
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Sodankylä 19:10 19:10
Saariselkä, Hotel Tunturi 20:35 20:35
Saariselkä, Holiday Club pys. 20:37 20:37
Ivalo 21:15 21:15
Inari, Hotelli Inari 21:50 21:50
Utsjoki, Uulan Säästö 23:30 23:30
Tana bru, Elva Hotel 23:40 23:40

Tana bru - Suomi

17.8. - 15.6. and 16.6. - 16.8.

2) = Ei reitillä: 23.6.
Lähtöpäivät M, P, L M-L2)
Tana bru, Elva Hotel 3:20 3:20
Utsjoki, Uulan Säästö 5:15 5:15
Inari, Hotelli Inari 6:55 6:55
Ivalo 7:40 7:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 8:17 8:17
Saariselkä, Hotel Tunturi 8:15 8:15
Kakslauttanen 8:25 8:25
Sodankylä 9:50 9:50
Napapiiri, 4-tien pysäkki x x
Rovaniemi lentoasema 11:30 11:30
Rovaniemi rautatieasema 11:40 11:40
Rovaniemi linja-autoasema 11:50 11:50

Vadsø - Suomi

16.6. - 16.8.

1) = Ei reitillä: 23.6.
Lähtöpäivät M-L 1)
Vadsø, CircleK 2:20
Utsjoki, Uulan Säästö 5:15
Inari, Hotelli Inari 6:55
Ivalo 7:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 8:17
Saariselkä, Hotel Tunturi 8:15
Kakslauttanen 8:25
Sodankylä 9:50
Napapiiri, 4-tien pysäkki x
Rovaniemi lentoasema 11:30
Rovaniemi rautatieasema 11:40
Rovaniemi linja-autoasema 11:50

Kohteena Vadsø

15.6. - 15.8.

1) = Ei reitillä: 22.6.
Lähtöpäivät M-P, S 1)
Rovaniemi linja-autoasema 17:20
Rovaniemi rautatieasema 17:25
Napapiiri, 4-tien pysäkki x
Sodankylä 19:10
Kakslauttanen x
Saariselkä, Hotel Tunturi 20:35
Saariselkä, Holiday Club pys. 20:37
Ivalo 21:15
Inari, Hotelli Inari 21:50
Utsjoki, Uulan Säästö 23:30
Vadsø, CircleK 0:40

Kohteena Karasjok

1.1. - 31.12. and 1.6. - 15.9.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M - S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:45 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55
Karigasniemi 18:20 18:20
Karasjok, Scandic Hotel 17:40 17:40

Karasjok - Suomi

1.1. - 31.12. and 2.6. - 15.9.

2) = Ei reitillä: 23.6. Reitillä: 22.6.
Lähtöpäivät M-S L2)
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu
Jyväskylä 02:15
Heinola 04:15
Lahti 05:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 06:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 06:15
Helsinki, Kamppi 06:45

Lakselv - Suomi

2.6. - 19.8. and 2.6. - 18.8.

Lähtöpäivät M-S L
Lakselv, Statoil 8:10 8:10
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Lakselv

1.6. - 18.8. and 1.6. - 17.8.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:40
Lakselv, Statoil 18:55 18:55

Olderfjord - Suomi

2.6. - 19.8. and 2.6. - 18.8.

Lähtöpäivät M-S L
Olderfjord
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:15
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

kohteena Olderfjord

1.6. - 18.8. and 1.6. - 17.8.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:40 18:40
Olderfjord 19:45

Honningsvåg - Suomi

2.6. - 19.8. and 2.6. - 18.8.

Lähtöpäivät M-S L
Honningsvåg, Scandic Hotel 5:10 5:10
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari, Hotelli Inari 12:10 12:10
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 2:30
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 6:45

Kohteena Honningsvåg

1.6. - 18.8. and 1.6. - 17.8.

2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki, Kamppi 22:15
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 22:40
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 22:45
Lahti 23:59
Jyväskylä 3:00
Oulu linja-autoasema 8:20 8:20
Rovaniemi rautatieasema 11:10 11:10
Rovaniemi linja-autoasema 11:45 11:45
Rovaniemi lentoasema 11:55 11:55
Sodankylä 13:25 13:45
Kakslauttanen 15:04
Saariselkä, Hotel Tunturi 15:15 15:15
Saariselkä, Holiday Club pys. 15:20 15:20
Ivalo 16:25 16:25
Inari, Hotelli Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:20 18:40
Honningsvåg, Scandic Hotel 21:35 21:35

Nordkapp - Suomi

2.6. - 19.8. and 2.6. - 18.8.

X = Pysähtyy tarvittaessa
Lähtöpäivät M-S L
Nordkapp 01:00 01:00
Karigasniemi 10:35 10:35
Inari
Ivalo 12:45 12:45
Saariselkä, Hotel Tunturi 13:40 13:40
Saariselkä, Holiday Club pys. 13:42 13:42
Kakslauttanen 14:05 14:05
Sodankylä 15:30 15:30
Rovaniemi lentoasema 17:10 17:10
Rovaniemi rautatieasema 17:25 17:25
Rovaniemi linja-autoasema 17:30 17:30
Oulu linja-autoasema 21:10 21:10
Jyväskylä 02:15
Lahti 5:00
Helsinki, lentoasema Terminaali 1 6:10
Helsinki, lentoasema Terminaali 2 6:15
Helsinki, Kamppi 06:45

Kohteena Nordkapp

1.6. - 18.8. and 1.6. - 17.8.

X = Pysähtyy tarvittaessa 2) = Ei reitillä: 22.6. Reitillä: 21.6.
Lähtöpäivät M-S P2)
Helsinki
Lahti 23:59
Heinola 0:30
Jyväskylä 3:00
Hirvaskangas
Oulu 8:20 8:20
Rovaniemi
Sodankylä 13:45 13:45
Kakslauttanen 15:04 15:04
Saariselkä
Ivalo 16:25 16:25
Inari 16:55 16:55
Karigasniemi 18:40 18:20
Nordkapp 22:15 22:15

Miksi Eskelinen

  • Hyvät yhteydet

    Me ajamme Lapin teitä miljoonien kilometrien kokemuksella. Ajoreittien suunnittelussa olemme huomioineet sujuvat yhteydet ja täsmälliset aikataulut. Sinun tarvitsee vain astua kyytiin ja nauttia maisemista!

  • Sähkö ja netti

    Maksuttoman WiFin ansiosta nautit bussimatkasta vaikkapa elokuvan parissa tai töitä tehden. Autoistamme löytyvät myös sähköpistokkeet, jotta laitteesi akku ei pääse loppumaan kesken matkan.

  • Pyörät ja lemmikit mukaan

    Eskelisen kyydissä matkustavat niin pyörät kuin lemmikitkin. Lemmikkieläimet matkustavat omistajansa sylissä tai jalkatiloissa. Asiakaspalvelumme auttaa sinua lemmikin kuljettamiseen liittyvissä kysymyksissä.

    Katso hinnasto
  • Ilmastoidut bussit

    Olipa helle tai paukkuva pakkanen, Eskelisen kyydissä et palele tai hikoile. Kaikki bussimme ovat lämpimiä ja hyvin ilmastoituja, jotta matkasi olisi juuri sopivanlämpöinen.

  • Turvallisuus

    Kokeneet kuljettajat ja luotettava turvavöin varustettu ajokalusto takaavat matkanteon turvallisuuden vaihtelevissa sääolosuhteissa kaikkina vuoden ja vuorokaudenaikoina.

  • Ystävällinen henkilökunta

    Meille viihtyvyytesi matkanteon aikana on sydämen asia. Osaava ja palvelualtis henkilökuntamme huolehtii, että pääset turvallisesti ja mukavasti perille.